دوازده درصد از جان باختگان حوادث جاده‌اي، کودکان هستند

| ۲۲
دوازده درصد از جان باختگان حوادث جاده‌اي، کودکان هستند

رئيس پليس راهور ناجا گفت: 12درصد از جان باختگان حوادث جاده‌اي، کودکان هستند كه هيچ نقشي در تصادف نداشته‌اند


 به گزارش خبرنگار سایت راهور، سردار "سيد كمال هاديانفر" در شوراي هماهنگي ترافيك و راهبردي تصادفات استان فارس با بيان اينكه 12 درصد از تصادفات در كشور مربوط به راه هاي روستايي است، گفت: اين مسيرها به دليل تردد موتورسيكلت، تراكتور و ديگر وسايل نقليه كشاورزي، زمينه بروز خطر تصادف در آنها به شدت بالاست.
وی افزود: 82درصد از تصادفات در كشور تحت تاثير سرعت غير مجاز، سبقت غير مجاز، نداشتن توجه به جلو و خستگي و خواب آلودگي است.
وی ، 15درصد از تصادفات کشور به دليل سرعت غير مجاز است، گفت: متاسفانه در استان فارس اين ميانگين به 16 درصد رسيده است.
سردار هادیانفر با اشاره به اينكه طول جاده‌هاي كشور 217هزار كيلومتر است، گفت: 30درصد از تصادفاتي كه رخ مي دهد مربوط به نقاط حادثه خيز است.
رئيس پليس راهور ناجا گفت: در استان فارس كه بيشترين تصادفات كشور را به خود اختصاص مي‌دهد ما طرح نامحسوس با وسايل كنترلي نظير پهباد و نظاير آن را در دستور كار خود قرار داده‌ايم.

سردار "هاديانفر" با بيان اينكه كاهش تلفات و جان باختگان حوادث رانندگي يك اصل مهم و هدف اصلي پليس است، گفت: استفاده از گشت‌هاي نامحسوس به منظور برخورد با تخلفات از جمله سرعت و سبقت غير مجاز و علي الخصوص صحبت كردن با تلفن همراه مي‌باشد.

رئيس پليس راهور ناجا با بيان اينكه بستن كمربند ايمني در جاده‌هاي برون شهري براي همه سرنشينان الزامي است، عنوان کرد: 12 درصد از جان باختگان حوادث جاده‌اي، کودکان هستند كه هيچ نقشي در تصادف نداشته‌اند.

 
منبع www.rahvar120.ir