بازدید رئیس پلیس راهور ناجا از وضعیت ایمنی آزادراه تهران – شمال

| ۲۴
بازدید رئیس پلیس راهور ناجا از وضعیت ایمنی آزادراه تهران – شمال

سردار هادیانفر:جدی ترین مسئله بعداز راه اندازی ، ایمن سازی آزادراه و ایمنی تردد می باشد


 به گزارش سایت پلیس راهور ، صبح امروز سردار سیدکمال هادیانفر به همراه جمعی از مسئولان راهور ، از قطعه اول آزادراه تهران – شمال بازدید کرد.

رئیس پلیس راهور ناجا در حاشیه این بازدید گفت: یکی از محورهای پرتراکم کشور ، محور تهران به شمال است ، که تا قبل از افتتاح این آزادراه از 4محور تردد صورت می گرفت و در ایام خاص و پیک ترافیک نظیر تعطیلات بیش از سه میلیون تردد رفت و برگشت را تجربه می کرد که مشکلات عدیده ای را در بخش ترافیک به وجود می آورد. الحمدالله با تلاش هایی که صورت گرفته ، این آزادراه به طول 32کیلومتر در فاز اول به زودی افتتاح خواهد شد و فازهای 2 و3 هم درحال احداث می باشد.

سردار هادیانفر ضمن تقدیر و تشکر از دولت و مسئولین امر در این خصوص گفت: درخواست  ما از دولت این است که فاز2 هم همانند فاز1 وارد فاز اجرایی شود و کارگاههای راهسازی موجود  به جای جمع آوری به فاز ۲ منتقل گردد.

وی افزود: همکاران بنده از اول سال جاری و در طول این مدت بازدیدهای متعددی از این آزادراه داشتند که جدی ترین مسئله بعداز راه اندازی ، ایمن سازی آزادراه و ایمنی تردد می باشد. به طوری که بهره برداری از این آزادراه قطعا تسهیل کننده در تردد خواهد بود و بار ترافیک تهران – کرج و ورودی سد امیرکبیر کاهش پیدا خواهد کرد.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: آنجه به عنوان چالش جدی در این آزادراه وجود دارد ، بحث تلاقی آزادراه(رفت و برکشت) به شهرستانک است که باید برای آن چاره ای بیاندیشند که بار ترافیک در این نقطه نداشته باشیم.

سردار هادیانفر در خصوص ظرفیت تردد قطعه اول آزادراه گفت: روزانه بیش از 25 تا 30هزار تردد می تواند در قطعه اول صورت پذیرد، در روزهای عادی مشکلی در این خصوص وجود ندارد ، اما بیشترین نگرانی ما در ایام پیک ترافیک است و در نقطه تلاقی آزادراه به شهرستانک و تونل شماره16 که طول آن به 5کیلومتر می رسد می باشد.

وی در خصوص زمان بهره برداری فازاول آزادراه هم گفت:  همه اراده شان بر این است که انشاالله در اسفند ماه سال جاری و قبل از نوروز 99 مورد بهره برداری قرار بگیرد.
 
منبع www.rahvar120.ir